biodermogeneza

Jak się pozbyć rozstępów? To pytanie, które w moim gabinecie słyszę niemal codziennie. Nieestetyczne pręgi spędzają Wam sen z powiek równie mocno jak cellulit. Jak wygładzić i rozjaśnić rozstępy? A może jest sposób, by całkowicie je wyeliminować? Wyjaśniam poniżej.

Rozstępy są uszkodzeniami powstającymi głęboko w tkance podskórnej, które przybierają postać równoległych, wrzecionowatych pasm. Pojawiają się na skórze w wyniku gwałtownego rozciągania, czego efektem jest przerwanie tworzących strukturę skóry – sieci włókien elastynowych i kolagenowych. Można wiec powiedzieć, że istotną rolę w tworzeniu rozstępów odgrywa ilość kolagenu w skórze.

Rozstępy tworzą się najczęściej w momencie gwałtownego wzrostu lub kiedy w organizmie zachodzą zmiany hormonalne takie jak np. okres dojrzewania, ciąża czy menopauza. Mogą się również pojawić się wskutek gwałtownych wahań wagi.

Rozstępy pojawiają się najczęściej na:

  • piersiach;
  • brzuchu;
  • pośladkach;
  • wewnętrznej stronie ud;
  • biodrach. 

Mogą występować również na ramionach i łydkach – szczególnie u tych osób, które intensywnie trenują na siłowni lub też przyjmują środki na przyspieszenie wzrostu mięśni. 

Jak pozbyć się rozstępów?

Skuteczność ich likwidacji zależy w dużej mierze od tego, ile czasu upłynęło od ich powstania. Jeśli rozstępy są w początkowej fazie rozwoju (nitki są wówczas koloru bordowego, różowego, filetowego) mówimy wówczas o zapalanej fazie tkanki łącznej.  Jeżeli na tym etapie podejmiemy intensywną terapię ukierunkowaną na ujędrnianie i wzmacnianie skóry, istnieje duża szansa, że pozbędziemy się ich całkowicie. Natomiast w przypadku utrwalonych rozstępów (pręgi są białe lub cieliste), kluczowa jest poprawa jakości skóry, a więc jej ujędrnienie oraz uelastycznienie. Tu już niestety domowe sposoby takie jak peelingi, czy szczotkowanie ciała na sucho nie pomogą.

Najlepszym rozwiązaniem będą profesjonalne zabiegi w gabinecie. Co polecam?

Biodermogeneza – gabinetowy sposób na rozstępy

 Jednym z najlepszych zabiegów, jakie mogę im polecić jest właśnie Biodermogeneza. Jest to nieinwazyjna metoda leczenia nie tylko rozstępów, ale również wiotkości czy innych defektów skóry. Zabieg oparty jest na zastosowaniu synergii pola elektromagnetycznego z elektrostymulacją i próżnią wraz z odpowiednio dobranymi produktami kosmetycznymi.

Jest to jedyna metoda leczenia rozstępów, której skuteczność poparto dziesiątkami badań na uniwersytetach w Pizzie i Padwie. Owocem tych badań jest szereg publikacji w prestiżowych czasopismach medycznych. Efekty metody obserwowano u ponad 2 tysięcy leczonych pacjentów. Biodermogeneza pozwala na zredukowanie widoczności rozstępów już od pierwszego zabiegu. Terapią mogą być objęte rozstępy zarówno świeże oraz stare o różnym pochodzeniu.

Biodermogeneza jest zabiegiem dwuetapowym: 

  1. W pierwszej części wykonany jest peeling specjalną głowicą z nakładką ścierającą warstwę rogową naskórka, która w obrębie rozstępu jest grubsza niż na skórze nieuszkodzonej.
  2. W drugim etapie stosowana jest głowica ACTIVE PLUS (jest to synergia pola elektromagnetycznego, próżni, elektrostymulacji).

Co ważne, zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Należy jednak pamiętać, że usuwanie rozstępów to proces długotrwały i skomplikowany.

Na szczęście Biodermogeneza pozwala na uzyskanie doskonałych efektów u osób, które do tej pory sądziły, iż usuniecie rozstępów w ich przypadku nie jest możliwe.

Pamiętajmy, że aby osiągnąć pożądane efekty zalecana jest seria zabiegów – w zależności od potrzeb skóry należy wykonać ich od 6 do 12. Wstępnie ich liczba zostaje ustalona na konsultacji. Ostateczną ilość określa terapeuta, wykonujący zabiegi, obserwujący zmiany zachodzące w skórze.