Wiosna to czas, w którym do mojego gabinetu częściej zgłaszają się pacjentki dotknięte cellulitem. Ta nieestetyczna zmiana może powodować, że czujemy się nieatrakcyjne, wolimy nie pokazywać nóg, zaczynamy mieć kompleksy. Kiedy jednak chcemy skutecznie pozbyć się cellulitu warto zasięgnąć opinii lekarza i wypróbować dostępne na rynku metody gabinetowe.

Zabiegiem, który chcę polecić jest tzw. Cellactor, czyli urządzenie do terapii leczenia cellulitu za pomocą fali akustycznej. Wykorzystuje fale wytwarzane przez dwa rodzaje głowic – planarną i radialną. Sprawdza się zwłaszcza w leczeniu cellulitu, blizn i opuchlizn. Skutecznie poprawia elastyczność i napięcie skóry, modeluje miejscowo sylwetkę. Znane jest z osiągania długotrwałych i korzystnych efektów zabiegowych.

Zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej nie wymaga przygotowania. Podczas zabiegu na skórę nakładany jest żel kontaktowy, który umożliwia odpowiednią penetrację fali akustycznej do tkanki tłuszczowej. Opatentowana przez firmę Storz głowica emituje falę, która ma wyższą amplitudę ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia. Im więcej tkanki tłuszczowej, tym wyższego ciśnienia używamy. Zabieg zapewnia rozbicie tkanki tłuszczowej, pobudzenie krążenia i metabolizmu, co skutkuje widoczną i długotrwałą redukcją cellulitu. Ta siła fal akustycznych powoduje pobudzenie przepływu krwi we wszystkich warstwach tkanki, a co za tym idzie ich dotlenienie i odżywienie. Zapewnia również chwilową przepuszczalność błon komórkowych, powodując uwalnianie z komórek wolnych kwasów tłuszczowych oraz glicerolu. Są one później usuwane z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne. Dodatkowo wspomaga się drenaż nagromadzonych płynów i stymuluje układ naczyniowy do prawidłowego działania. Swoim pacjentkom polecam wykonanie serii 6-12 zabiegów, w odstępach 2-4 dni, dla pełnego wyeliminowania cellulitu i ujędrnienia skóry. Warto też zaznaczyć, że w trakcie terapii z wykorzystaniem fal akustycznych zaleca się spożywanie 2-3 litrów płynów dziennie.

Oczywiście trzeba też pamiętać, że podstawą jest również zbilansowana dieta i aktywność fizyczna po zakończeniu kuracji. Dzięki temu będziemy mogli dłużej się cieszyć osiągniętymi rezultatami.