O mikronakłuwaniu i zabiegach takich jak Dermapen4® z pewnością słyszał prawie każdy z Was. Ale czy wiecie na jakie potrzeby skóry odpowiadają tego typu zabiegi, kiedy warto je wykonać i jakich efektów można się spodziewać? Czym się różni roller stosowany w gabinecie medycyny estetycznej od tego do użytkowania domowego?

Po co tak właściwie stosować mikronakłuwanie?

Mikronakłuwanie jest jedną z najprostszych i najskuteczniejszych metod poprawy jakości skóry. W skrócie – uszkadzamy skórę, by mogła się ona zregenerować. Po zabiegu powstają mini ogniska zapalne. Krew dostaje się do tkanek otaczających uszkodzone miejsce, w efekcie uwalniane są „naprawcze” białka, które początkują lawinę reakcji chemicznych.  Powstaje mnóstwo czynników, które pobudzają fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu. Już kilka dni po zabiegu mikronakłuwania możemy zauważyć zagęszczenie skóry i jej poprawę.

Mikronakłuwanie – w domu czy w gabinecie?

To zależy od tego, co chcemy dzięki niemu uzyskać. Istnieją różne rodzaje rollerów – wałeczki wyposażone są w  igły, których długość może wynosić od 0,25 mm do 5 mm. Te krótsze dedykowane są pielęgnacji domowej. Mają sprawić, że składniki aktywne zawarte w kosmetykach wnikną do głębszych warstw skóry. Stosując roller w warunkach domowych musimy jednak pamiętać o tym, że mamy do czynienia z igłami. Po każdym użyciu urządzenie musimy odpowiednio zdezynfekować – w innym wypadku może dojść do infekcji, a nawet zakażenia.

Rollery o dłuższych igłach stosowane są w gabinetach przez doświadczonych lekarzy i kosmetologów. Powodują głębokie uszkodzenia skóry, które prowadzą do jej prawdziwej przebudowy. Najdłuższe igły stonowane w rollerze ROLL-CIT, powodują uszkodzenia głębokie, gojące się w ciągu kilku dni i głęboko przebudowując tkanki.

Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty zabiegowe, zdecydowanie lepiej udać się na profesjonalny zabieg w gabinecie. Sterylność wykonania zabiegu, sprawdzony sprzęt i specjalista po drugiej stronie – to  gwarancja uzyskania jak najlepszych efektów. Pamiętajmy, że w domowych warunkach przy braku ostrożności możemy narazić się na zakażenia.

Dermapen4® – zabieg najlepszy z najlepszych

To zabieg, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Niewielkie urządzenie przypominające długopis tylko wygląda niepozornie – może w doskonały sposób pobudzić skórę do odnowy. Dermapen4® wykonuje aż 1800 mikronakłuć skóry na minutę. Są one bardzo precyzyjne i pionowe, łatwiej się goją. Ich głębokość jest dobierana w zależności od problemu i miejsca, w którym ma zostać przeprowadzony zabieg. Sama procedura nie jest bolesna (na twarz nakładana jest maść znieczulająca). Po zabiegu zaleca się nałożenie łagodzącej maski lub naświetlanie lampą LED. Możliwe jest też zastosowanie kosmetyków przyspieszających regenerację skóry (np. dedykowane specjalnie do zabiegu kosmetyki DP Dermaceuticals).

Kurację Dermapen4® stosuje się m.in. w leczeniu blizn potrądzikowych czy w walce z fotostarzeniem skóry. Po zabiegu możemy zauważyć poprawę gęstości i elastyczności skóry, odżywienie jej, widoczne spłycenie zmarszczek, redukcję blizn, zmniejszenie widoczności porów oraz efekt pogrubienia skóry i ogólną poprawę jej jakości. Zabieg ten można łączyć z osoczem bogatopłytkowym, a także z dedykowanymi peelingami lub z Easy TCA. W zależności od problemu i potrzeb skóry zwykle przeprowadza się od 1 do 3 zabiegów.