Jesień to idealny czas, aby po lecie naprawić uszkodzenia posłoneczne. Kiedy słońce nie grzeje już tak mocno, z powodzeniem  możemy wykonać peelingi w gabinecie. Perfect Derma Peel to  zabieg, który polecam moim pacjentom w celu odświeżenia skóry po lecie i zniwelowania przebarwień. Peeling ten daje doskonałe efekty i umożliwia prawdziwą odnowę skóry. Charakterystyczne mocne złuszczanie to jego znak rozpoznawczy. W dzisiejszym wpisie wyjaśniam jak działa.

Zastosowanie peelingu, czyli kontrolowanego złuszczenia naskórka wykonujemy, aby poprawić teksturę skóry na określonych jej poziomach. Dobranie odpowiedniej techniki złuszczania pozwoli osiągnąć znakomite rezultaty. Peelingi w gabinecie to  doskonałe zabiegi dla tych osób które chciałyby poprawić kondycję skóry z wykorzystaniem naturalnych zdolności organizmu do regeneracji. Tego typu zabiegi mogą jednak niepokoić pacjentów, którzy boją się nadmiernego złuszczania lub podrażnień. Są to jednak zabiegi niezwykle skuteczne, dlatego warto raz na jakiś czas zdecydować się na taką procedurę. Odświeżona skóra po zabiegu, na dłużej pozostanie w dobrej kondycji. Moim numerem jeden spośród jesiennych średniogłebokich peelingów, przeznaczonych do każdego fototypu skóry  jest Perfect Derma Peel. To procedura wywołująca intensywne złuszczanie – ale przez to też niezastąpiona m.in. w redukcji przebarwień, leczeniu trądziku czy blizn.  Peeling ten z uwagi na głębokość działania, pozwala osiągnąć efekt prawdziwego odświeżenia skóry właściwej, a nie tylko złuszczenia naskórka.

Perfect Derma Peel jest kombinacją siedmiu popularnych i niezwykle skutecznych składników – TCA, kwasu retinowego, salicylowego, kojowego, fenolu, witaminy C i glutationu. Ten ostatni składnik to niewątpliwy „król wśród antyoksydantów”, jego zadaniem jest zwalczanie wolnych rodników, wzmocnienie komórek skóry oraz hamowanie produkcji melaniny, czyli blokowanie powstawania kolejnych przebarwień.

Perfect Derma Peel to procedura, która składa się z zabiegu gabinetowego i kuracji leczniczo-pielęgnacyjnej w domu. Efekty zabiegu są bardzo przewidywalne – po 3 dniach od nałożenia preparatu następuje intensywne złuszczanie, a po 7-10 dniach od wykonania peelingu w klinice, podejmujemy kurację dedykowanym kremem. Na początku po nałożeniu pacjent może odczuwać delikatne pieczenie, które po chwili znika. Dalsze kontrolowane złuszczanie to efekt działania kwasów zawartych w preparacie. W wyniku synergii działania składników, skóra odzyskuje jednolity koloryt, ponadto staje się rozświetlona, odmłodzona i odświeżona. To jedna z bezpieczniejszych metod niwelowania przebarwień oraz  zmniejszenia liczby drobnych zmarszczek. Świetne efekty uzyskujemy również w leczeniu skóry trądzikowej oraz redukcji blizn potrądzikowych.

Zabieg ten może być stosowany nie tylko na twarz, ale również na skórę dekoltu, pleców, dłoni czy ramion. Pozwala zatem wyrównać strukturę i  koloryt skóry szczególnie widocznych partii ciała.