Korzystając z medycyny estetycznej pacjenci na pierwszym miejscu stawiają przede wszystkim naturalność i skuteczność zabiegów. Takie możliwości daje zastosowanie skoncentrowanych czynników wzrostu – CGF. Dlaczego tego typu zabiegi są coraz bardziej popularne i czemu już teraz nazwano je przełomowymi?

W przeważającej większości pacjenci chcą, aby rezultaty zabiegów były zauważalne, ale bez efektu przerysowania.  Możemy to osiągnąć wykorzystując w zabiegach doskonale tolerowane preparaty autologiczne np. skoncentrowane czynniki wzrostu (CGF), które biorą udział w procesach naprawy i regeneracji tkanek. Ich wykorzystanie jest w 100% bezpieczne – bez ryzyka wystąpienia alergii, powikłań i działań niepożądanych. Podczas zabiegu pobieramy od pacjenta jego krew i w specjalnym separatorze komórkowym podczas odwirowania, uzyskujemy wyodrębnione czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Taki materiał doskonale sprawdza się przy zabiegach anti-aging i jest prawdziwym bogactwem dla sił regeneracyjnych organizmu.

Myśląc o dogłębnej regeneracji skóry i odpowiednim jej kondycjonowaniu, które pozwoli osiągnąć długofalowe efekty odmłodzenia, dobieramy w gabinecie preparat, który będzie działał na konkretne wskazania pacjenta. W zależności od wskazań możemy wybrać np. CGF LIQUID, to mezoterapia czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi, która doskonale sprawdzi się profilaktycznie w starzeniu się skóry i wypadaniu włosów, przy drobnych zmarszczkach oraz regeneracji i rewitalizacji skóry. CGF HARMONY jest z kolei przeznaczony dla skóry, która wymaga intensywniejszej regeneracji. Zabieg z jego użyciem zapewnia dłuższe i silniejsze odżywienie skóry. Oprócz efektów regeneracji stosuje się go również w celu redukcji zmarszczek oraz przy wiotkiej skórze twarzy. Natomiast CGF ONE skupia działanie na małych obszarach poddanych zabiegom, takich jak: grzbiety dłoni, okolica oczu i ust oraz owłosiona skóra głowy. To doskonały zabieg dla osób rozpoczynających swoją przygodę z medycyną estetyczną. W efekcie po zabiegu następuje jej widoczne odmłodzenie i zwiększenie jędrności.

Pamiętajmy, że stymulacja skóry i właściwie dobrane zabiegi, jeśli zaczniemy działać odpowiednio wcześnie, pozwolą uzyskać naturalne efekty oraz pozostawią skórę na dłużej w dobrej kondycji. Myśląc o dogłębnej regeneracji, która da długofalowe rezultaty warto więc wybierać takie właśnie zabiegi autologiczne. Naturalnie młody wygląd – to właśnie podstawowy cel jaki niesie za sobą skuteczna medycyna estetyczna, aby go osiągnąć należy wybierać sprawdzone zabiegi oraz szukać doświadczenia w rękach lekarza specjalisty, który zaproponuje najlepsze rozwiązanie.