Czasami zdarza się tak, że pomimo ćwiczeń, zdrowej diety oraz picia dużych ilości wody, zalegająca tkanka tłuszczowa nie daje za wygraną… Do problematycznych stref należy nie tylko brzuch czy uda, ale również podbródek, bryczesy, a nawet okolice kolan. W takich przypadkach pomoże zabieg lipolizy iniekcyjnej. W dzisiejszym wpisie wyjaśniam na czym polega i jakie efekty można dzięki niemu uzyskać?

Lipoliza iniekcyjna, to leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Aqualyx, znany również jako roztwór Motolese, który wstrzykujemy podczas zabiegu, to produkt używany do leczenia miejscowej otyłości, nie zawierający fosfatydylocholiny. Głównym składnikiem leku jest desoksycholan sodu, substancja niszcząca komórki tłuszczowe.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest praktycznie bezbolesny. Preparat wprowadza się do tkanki tłuszczowej techniką intralipopterapii – jest to najbezpieczniejsza metoda przeprowadzenia zabiegu lipolizy iniekcyjnej. Polega ona na ostrzykiwaniu tkanki tłuszczowej specjalną igłą – z zaledwie jednego lub ewentualnie dwóch miejsc wkłucia.

Co trzeba wiedzieć o zabiegu lipolizy iniekcyjnej? Już po zejściu z fotela ostrzykiwane miejsce zaczyna puchnąć. W pierwszych 2-3 dniach od zabiegu występuje obrzęk i zaczerwienienie oraz bolesność miejscowa. Jest to całkowicie normalna reakcja organizmu, objawy ustępują po kilku dniach. Pierwsze efekty można zauważyć już po zejściu opuchlizny. Po 2-3 tygodniach można wykonać kolejny zabieg. Aby uzyskać najlepsze rezultaty  należy wykonać serię 3 lub 4 zabiegów, dokładna ilość ustalana jest w gabinecie.

Efekty zabiegu są długotrwałe. Oznacza to tyle, że o ile nie nastąpi gwałtowny przyrost masy ciała, płaskim brzuchem czy pięknie zarysowaną żuchwą możemy cieszyć się przez długie lata. Należy jednak pamiętać, że lipoliza iniekcyjna nie powinna być alternatywą dla odchudzania i zdrowego stylu życia. Polecana jest pacjentom, którzy pomimo stosowania diety i ćwiczeń zmagają się z zalegającą tkanką tłuszczową w problematycznych partiach ciała. To doskonała metoda pozwalająca wyraźnie wysmuklić te newralgiczne miejsca.

Dodatkowe informacje o zabiegu lipolizy iniekcyjnej