Przeciwdziałanie procesom starzenia się skóry jest możliwe! Należy jednak to robić przy pomocy sprawdzonych zabiegów w gabinecie. Dzisiejszy wpis poświęcam redermalizacji, czyli doskonałej metodzie odmładzania i regeneracji skóry. Na czym polega zabieg?

Na to jak starzeje się nasza skóra mamy wpływ tylko do pewnego stopnia. Oprócz właściwej pielęgnacji, unikania promieni UV, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej zależne jest to też od czynników genetycznych i hormonalnych. Po 30. roku życia proces starzenia się skóry znacznie przyspiesza. W rezultacie pogłębiają się zmarszczki i przebarwienia, skóra zaczyna być wiotka i spowalniają się w niej procesy regeneracyjne. Proces ten przebiega dynamicznie, dlatego aby go spowolnić, a nawet trochę odwrócić, należy działać odpowiednio wcześnie, ważne aby tego momentu nie przeoczyć.

Jedną z nowości w prewencji starzenia się skóry i jej regeneracji jest redermalizacja, czyli zabieg z zastosowaniem produktów Xela Rederm, które podawane są metodą mezoterapii. Wykorzystuje się w nim jedyne na rynku medycyny estetycznej preparaty, wywierające bezpośredni wpływ na procesy metaboliczne w skórze. Wzmacnia to witalność komórek i chroni je przed uszkodzeniem, skutecznie blokuje wolne rodniki oraz zapobiega odwodnieniu skóry – jednym słowem odmładza.

Jak to działa?

Redermalizacja to metoda wykorzystująca preparaty na bazie bursztynianu sodu oraz kwasu hialuronowego. Ta kombinacja składników pozwala osiągać znakomite efekty w biostymulacji i odnowie skóry. Bursztynian zapewnia silny efekt regeneracyjny. Pobudza syntezę podstawowych struktur białkowych skóry – kolagenu i elastyny, stymuluje mikrokrążenie i wywiera działanie antyoksydacyjne. Natomiast kwas hialuronowy zapobiega odwodnieniu skóry, nawilża ją wyrównując deficyt kwasu hialuronowego w tkankach. Synergia tych dwóch składników oraz fakt, iż poprzez złożone procesy na poziomie biochemicznym i strukturalnym komórki, dochodzi do wywierania wpływu na wszystkie podstawowe mechanizmy starzejącej się skóry, sprawia, iż jest to metoda innowacyjna –  reguluje biochemiczne i fizjologiczne procesy w komórkach, a więc w rezultacie hamuje procesy starzenia się skóry.

Redermalizacja  to  metoda prewencji starzenia i odnowy skóry. Stosuje się ją w celu poprawy jej elastyczności, tekstury, nawilżenia i kolorytu oraz zredukowaniu zmarszczek. Okolice poddawane zabiegowi to twarz, szyja, dekolt, dłonie, wewnętrzna powierzchnia ramion oraz ud. Po zabiegu cera zyskuje z czasem, a najlepsze efekty widoczne są po 2 tygodniach. Efekty jakie daje to: rozjaśnienie skóry, poprawa jej elastyczności, nawilżenia i faktury, zmniejszenie głębokości i długości zmarszczek.