kriolipolizaJak wymodelować problematyczne partie ciała? To pytanie, które zadajemy sobie szczególnie wiosną. Z pomocą przychodzi nowoczesny zabieg kriolipolizy, czyli specjalnej terapii zimnem. Na czym polega i jakie efekty możemy dzięki niemu uzyskać?

Terapia zimnem

Kiedy za oknem robi się cieplej, warto postawić na terapię zimnem! Kriolipoliza pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała, takich jak np. ramiona, bryczesy, brzuch, uda, okolice kolan czy pleców. To doskonały zabieg, kiedy myślimy o redukcji tkanki tłuszczowej z tych obszarów ciała, które ciężko wymodelować przy pomocy diety i ćwiczeń. Pacjentki często zgłaszają się do nas w celu redukcji opornego tłuszczyku np. w okolicy kolan. W takich przypadkach zalecam zabieg kriolipolizy ZLipo System. Na skutek kontrolowanego i miejscowego chłodzenia tkanek dochodzi do ubytku komórek tłuszczowych, a więc wyszczuplenia określonych partii ciała. To więc idealna procedura do wyszczuplenia małych i jednocześnie problematycznych obszarów.

Na czym polega zabieg?

Kriolipoliza to metoda polegająca na obniżeniu temperatury tkanki tłuszczowej do wartości termicznej, w której komórki tłuszczowe zamieniają się w kryształy. Aby uruchomić w tkance ten proces fizjologiczny należy na powierzchni obszaru zabiegowego wygenerować temperaturę -5, -10 st. C. Dopiero ta temperatura obniży temperaturę tkanki tłuszczowej do wartości pożądanej, tj.+2 do +4 st. C. Ten proces krystalizacji spowoduje rozpad, kontrolowane zniszczenie komórek tłuszczowych i ich „obumarcie”. ZLipo System to druga generacja kriolipolizy: przełomowa procedura medyczna z opatentowanym protokołem zabiegowym, synergia dwóch metod – ZLipo i ZWavePro, czyli kriolipoliza z falą uderzeniową. Dlaczego takie połączenie daje najlepsze rezultaty? To pierwsza na świecie procedura podczas której najpierw zamrażamy określone komórki tłuszczowe, a następnie w celu dodatkowej stymulacji wykonujemy drenaż określonej partii ciała. Takie połączenie zapewnia wyższą skuteczność zabiegu. ZWavePro powoduje zniszczenie większej ilości komórek tłuszczowych. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu, dzięki któremu skóra jest bardziej elastyczna. Również metabolizm komórkowy skóry zostaje pobudzony, co sprawia, że skóra staje się lepiej odżywiona i ukrwiona.

Efekty

Zabieg ten pozwoli pozbyć się miejscowych nadmiarów tłuszczyku, ujędrni skórę i wyeliminuje cellulit. W trakcie jednej wizyty możliwa jest redukcja tkanki tłuszczowej o około 30-35%, a końcowy efekt uzyskamy po 4-6 tygodniach. To złożony proces, ale na efekty z pewnością warto poczekać. Usuniecie obumarłych komórek z leczonego obszaru postępuje w czasie, a uwolnione kwasy tłuszczowe z komórek tłuszczowych są idealną formą energii na nasze bieżące potrzeby.  Tłuszcze proste (trójglicerole), które uwolnimy ze zniszczonych komórek tłuszczowych podczas zabiegu kriolipolizy są czystą energią dla naszego organizmu, możemy ją wykorzystać w naszych codziennych aktywnościach ruchowych. Po ZLipo System dobrze jest energię spożytkować na aktywności fizycznej, np. jogging, rower, rolki, spacery, tenis czy pływanie.  Dlatego zabieg ten jest szczególnie polecany dla aktywnych osób – nie dość, ze zyskują one dodatkową energię, to jednocześnie pozbywają się niechcianych depozytów tkanki tłuszczowej!