Tlen = życie… Dlaczego więc nie wykorzystać go do pielęgnacji skóry? Medycyna estetyczna już dawno odkryła jego dobroczynne właściwości. W dzisiejszym wpisie wyjaśniam fenomen zabiegów z wykorzystaniem tleniu.

Wiedziałyście, że sekretem urody największych hollywoodzkich gwiazd są właśnie zabiegi infuzji tlenowej? Celebryci przed każdym wielkim wyjściem korzystają z tego typu zabiegów (czym często chwalą się w mediach społecznościowych), a efekty możemy podziwiać na zdjęciach z czerwonych dywanów. Jeżeli więc zastanawiałyście się kiedyś, jak oni to robią, że zawsze wyglądają tak dobrze – znacie już odpowiedź. Z zabiegów z wykorzystaniem tlenu korzystają m.in. Madonna, Naomi Campbell, Victoria Beckham, Eva Longoria, Kate Perry, Miranda Kerr, a także… Justin Timberlake!

Intraceuticals to zabieg łączący technologię hiperbarycznego tlenu oraz działanie kwasu hialuronowego i składników aktywnych. Ta metoda nieinwazyjnego odmładzania skóry powstała w Australii, ale skuteczność jej jest doceniana na całym świecie. Intraceuticals to zabieg nieinwazyjny i bardzo przyjemny. Do jego wykonania konieczne jest specjalne urządzenie posiadające innowacyjny aplikator. Kosmetolog przeprowadzający zabieg zbliża go do skóry i rozpyla dedykowane danej cerze serum – nawilżające, rozjaśniające, rozluźniające mięśnie mimiczne czy regulujące pracę cery trądzikowej. Następnie pod odpowiednim kątem aplikuje czysty, sprężony tlen. Podczas zabiegu ciśnienie, z jakim aplikowany jest tlen, sprawia, że w skórę zostaje wtłoczone rozpylone wcześniej serum. Dlaczego Intraceuticals określany jest mianem zabiegu bankietowego? Ponieważ efekty widoczne są od razu – pacjenci zauważają poprawę napięcia skóry, spłycenie zmarszczek i korektę konturów twarzy. Cera staje się gładka i promienna, ma zdrowszy, młodszy wygląd i jednolity koloryt. Zabieg można wykonać na twarzy, jak i na szyi, dekolcie czy dłoniach.

Niewątpliwą zaletą tego typu zabiegów, jest fakt że efekty widoczne są od razu, dlatego wystarczy jedna wizyta w gabinecie, aby skóra prezentowała się doskonale.  Natomiast kiedy zdecydujemy się na całą serię, taka praktyka sprawi, że skóra przez cały czas będzie dobrze nawilżona i odżywiona. – (Efekt jednego zabiegu utrzymuje się około 10-14 dni, ale zastosowany w serii 6 zabiegów co 7-10 dni da efekt nawilżenia przez kilka miesięcy. Po takiej serii wystarczy 1 zabieg miesięcznie, aby utrzymać bardzo dobre nawilżenie skóry).

Intraceuticals to prawdziwy hit wśród Panien Młodych. Dlaczego warto wykonać go przed samym ślubem? Zabieg ten sprawia, że skóra wygląda promiennie, świeżo, jest dobrze nawilżona i wypielęgnowana. Nie musimy obawiać się skutków ubocznych, bo te po prostu nie występują. Nie pojawi się obrzęk ani zaczerwienienie, a na efekty nie musimy czekać kilka dni czy tygodni. Zabieg warto wykonać na dzień lub dwa przed ślubem – na tak przygotowanej skórze makijaż będzie wyglądać idealnie! Co więcej, zabieg ten jest bardzo przyjemny i odprężający – taką chwilę relaksu doceni każda zabiegana i często zestresowana Panna Młoda.