Jeśli zapytacie mnie jaką metodę polecę do naturalnego odmłodzenia skóry twarzy lub ciała to w pierwszej kolejności polecę Pellevé. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dzisiejszym wpisie 😊

Jaki czas temu transmisję live na naszym Facebooku poświęciliśmy zabiegowi Pellevé. Dlaczego wybrałam właśnie ten zabieg? Bo to doskonała terapia odmładzająca, dla początkujących i zaawansowanych. Czyli dla tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zabiegami w gabinecie (to świetny zabieg, który można wykonać jako swój pierwszy), ale także jako terapia uzupełniająca do innych zabiegów medycyny estetycznej.

Metoda działania

Pellevé jest idealnym zabiegiem do wykonania zimą, w okresie karnawałowym. Efekt odświeżenia skóry jest natychmiastowy. Dlatego z pewnością można powiedzieć, że jest to zabieg przed „wielkim wyjściem”, ale także klasyczna terapia poprawiająca kondycję skóry wraz z upływem czasu, gdyż po miesiącu osiągamy pełne rezultaty. Fale radiowe wykorzystywane w zabiegu pobudzają stopniowo naturalne procesy regeneracyjne, twarz zaczyna zyskiwać nowe „rusztowanie”. Włókna kolagenowe w skórze właściwej, które dotąd były zwiotczałe zaczynają się kurczyć, a co za tym idzie – skóra nad nimi staje się gładsza.

Co szczególnie interesuje pacjentów, efekty zabiegu są w pełni naturalne, a zatem zachowujemy wszelkie swoje charakterystyczne rysy, a jedynie wyglądamy kilka lat młodziej. To znakomita zaleta, której pacjenci poszukują wśród zabiegów z ofert klinik medycyny estetycznej.

Podczas procedury używamy dwóch głowic emitujących fale radiowe wysokiej częstotliwości (4 MHz). Za pomocą mniejszej głowicy działamy intensywnie rozgrzewając tkanki czoła czy okolicy oka. Następnie używamy większej głowicy (o średnicy 2 cm) – stosujemy ją w okolicy policzków, po to żeby podtrzymać rozgrzanie skóry i aby jeszcze intensywniej przekazać ciepło do tkanek oraz wzmocnić efekt zabiegu.

Odczucia podczas zabiegu

Jest to przyjemny zabieg, podczas którego czujemy ciepło na obszarze zabiegowym (maksymalnie do ok. 42 stopni Celsjusza), bez uczucia dyskomfortu (podczas całej procedury dla bezpieczeństwa sprawdzamy temperaturę skóry). Używamy również żelu, który przynosi chłodzenie oraz sprawia, że kontakt elektrody ze skórą jest jeszcze lepszy. Przy zabiegu wykorzystujemy też elektrodę bierną, dzięki której zamykamy drogę fali radiowej, która wędruje przez ciało. Zatem osoby, które posiadają np. rozrusznik serca, nie mogą korzystać z tego typu procedur (dla nich proponujemy inne rozwiązania odmładzające skórę np. peelingi czy iniekcje)

Oddziaływanie ciepła na skórę to proces, który wynika z tego, że pobudzane są tzw. „białka szoku cieplnego”. Są one uruchamiane po to, aby poddać selekcji włókna kolagenowe występujące w skórze – te uszkodzone będą eliminowane ze skóry i jednocześnie nastąpi stymulacja skóry do produkcji nowych, świeżych, sprężystych włókien kolagenowych.

Bezpośrednio po zabiegu widać efekt obkurczenia termicznego, czyli wynikającego po prostu z działania wysokiej temperatury, a następnie w ciągu 3-4 tygodnia zobaczymy efekt odnowienia włókien kolagenowych. Skóra stanie się zagęszczona, zliftingowana i napięta.

Zabieg ten można wykonywać jako jednorazową procedurę, ale również w cyklu jeśli skóra wymaga większej stymulacji (np. ok. 3 zabiegi w odstępie miesiąca każdy). Pellevé doskonale sprawdza się również w towarzystwie z mezoterapią, która świetnie nawilża skórę. Dlaczego? Nawilżona skóra jest w stanie lepiej przenosić falę radiową, efekty które możemy uzyskać są więc jeszcze lepsze. Rezultat napięcia, a więc też widocznego odmłodzenia skóry (w zależności od jej stanu) obserwujemy przez 6 do 9 miesięcy po wizycie w gabinecie.