Z niecierpliwością oczekujemy wiosny. Ale jak co roku pewnie wiele z Was zada sobie pytanie – czy moje ciało jest już gotowe na wiosnę? Tak naprawdę to już ostatni moment, by wymodelować sylwetkę lub pozbyć się cellulitu czy rozstępów. Jaki jest przepis na ciało na wiosnę? Wyjaśniam w dzisiejszym wpisie.

Przyjrzyj się swojej diecie

Piękne ciało zaczyna się na talerzu. Nawet, gdy Twoim problemem nie są dodatkowe kilogramy, warto przyjrzeć się swojej diecie. Być może cellulitu, który pojawił się na udach to efekt tego, że ostatnio pofolgowałaś sobie ze słodyczami? Jedz dużo warzyw i owoców, sięgaj po pełnoziarniste produkty, wyeliminuj fast foody. Pij dużo wody i nie daj się kusić niezdrowym kolorowym napojom. Twoje ciało, a razem z nim cały organizm, z pewnością będą Ci bardzo wdzięczne.

Ruszaj się!

Powiedzenie „ruch to zdrowie” nie wzięło się znikąd. Wybierz formę aktywności, która sprawia Ci najwięcej przyjemności. Jeżeli nie lubisz – wcale nie musisz się męczyć wizytami na siłowni. Możesz biegać, jeździć na rowerze, pływać lub chodzić na spacery. Od zawsze chciałaś nauczyć się tańczyć? Pragniesz nauczyć się boksować? Nie ma lepszego momentu by zacząć działać! Rób to, co sprawia Ci przyjemność. Najważniejsze by robić to regularnie!

Zabiegi do zadań specjalnych

Czasami zdarza się tak, że pomimo aktywności fizycznej i zdrowej diety, ciało nie wygląda tak, jakbyś tego chciała. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która ma w zanadrzu zabiegi będące odpowiedzią na wszelkie niedoskonałości ciała.

PROBLEM 1: ZALEGAJĄCA TKANKA TŁUSZCZOWA

Niektóre części ciała są oporne na działanie diety i ćwiczeń. Czy trzeba w takim razie pogodzić się z zalegającą tkanką tłuszczową? Oczywiście, że nie. Odpowiedzią na problem może być Icoone. Jest on zabiegiem, w którym wykorzystujemy głowice do masażu próżniowego. Dzięki specjalnie opatentowanej głowicy można opracować każdy milimetr skóry ciała oraz twarzy. Posiada ona rolki z licznymi mikrootworami, które dostarczają skórze 1180 bodźców na 1 dm3. Podczas zabiegu możemy dodatkowo wykorzystać atuty sprzętu i przyśpieszyć efekty zabiegowe poprzez zastosowanie światła LED o długości 650 nm i lasera biostymulującego o długości 915 nm. Zabieg rozpoczyna się 20-minutowym drenażem całego ciała, który ma działanie zdrowotne. Następnym krokiem jest 10 minutowy program „focus” podczas, którego można skoncentrować się na konkretnym problemie i obszarze ciała np. luźnej skórze brzucha, cellulicie na pośladkach czy obrzęku nóg.

PROBLEM 2: CELLULIT

Do redukcji cellulitu idealnie sprawdza się fala uderzeniowa. Zabieg wykonywany jest urządzeniem Cellactor firmy Storz. Fala uderzeniowa wyposażona jest w głowice emitująca falę, która charakteryzuje się wysoką amplitudą ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia. Siła fal akustycznych powoduje uwolnienie substancji aktywnych biologicznie, pobudzając przepływ krwi we wszystkich warstwach tkanki, tym samym następuje dotlenienie i odżywienie tkanek. Zastosowanie fal dźwiękowych zapewnia chwilową przepuszczalność błon komórkowych, uwalniając z komórek wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol. Produkty przemiany materii usuwane są przez naturalne procesy metaboliczne organizmu. Dodatkowo fala akustyczna wspomaga drenaż nagromadzonych płynów. Pozwala to na stymulację oraz przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu naczyniowego.

PROBLEM 3: ROZSTĘPY

Rozstępy to niechciane pamiątki po okresie dojrzewania, wahaniach wagi lub ciąży. Problem ten wcale nie musi doskwierać nam przez całe życie. Z pomocą przychodzi Biodermogenesi – innowacyjna i nieinwazyjna metoda leczenia rozstępów. Zabieg oparty jest na zastosowaniu synergii pola elektromagnetycznego z elektrostymulacją i próżnią wraz z odpowiednio dobranymi produktami kosmetycznymi. Biodermogeneza polega na stymulowaniu i reaktywowaniu naturalnych procesów fizjologicznych w skórze właściwej bez okresu rekonwalescencji, skutków ubocznych i bez żadnego ograniczenia dla Pacjenta. Jest to jedyna metoda leczenia rozstępów, której skuteczność poparto dziesiątkami badań na uniwersytetach w Pizzie i Padwie. Owocem tych badań jest szereg publikacji w prestiżowych czasopismach medycznych. Efekty metody obserwowano u ponad 2 tysięcy leczonych Pacjentów. Pozwala na zredukowanie widoczności rozstępów już od pierwszego zabiegu. Terapią mogą być objęte rozstępy zarówno świeże oraz stare o różnym pochodzeniu.