Kiedy słońce nie grzeje już tak mocno, a za oknem robi się coraz szybciej ciemno, warto pomyśleć o zabiegach laserowych. To właśnie jesienią szczególnie polecamy depilację laserową, fotoodmładzanie, czy usuwanie rumienia i naczynek. Dlaczego? Wyjaśniam poniżej

Podstawowym argumentem za wykonywaniem zabiegów laserowych jesienią jest oczywiście brak silnego nasłonecznienia i łatwiejsza ochrona skóry po zabiegu. W tym czasie skóra z zasady jest mniej narażona na powstawanie przebarwień, zaczyna także znikać opalenizna, która  jest  przeciwskazaniem do  zabiegów laserowych. To proste wytłumaczenie, dlaczego własne jesienią proponujemy pacjentom skorzystanie z zabiegów laserowych. Które z nich zatem wybrać?

Depilacja laserowa

W przypadku depilacji laserowej, oprócz konieczności unikania promieni słonecznych na obszarze zabiegowym, ważna jest również ilość wykonywanych zabiegów. Każda depilacja laserowa wymaga przeprowadzenia całej serii z zachowaniem określonych odstępów w zależności od obszaru, jaki depilujemy. Związane jest to z cyklem wzrostu włosa. Skuteczne usuwanie owłosienia ma miejsce kiedy włos znajduje się w tzw. fazie anagenu, czyli w momencie jego naturalnego wzrostu. Kolejne fazy, czyli katagen i telogen to czas nieaktywny dla włosa, dlatego laser nie będzie wtedy skuteczny. Z uwagi na to, że nasze włosy znajdują się w określonym momencie w różnej fazie wzrostu, zabieg musimy powtarzać co 4-8 tygodni, aby nieodwracalnie uszkodzić te mieszki, które akurat są w okresie anagenu. To wszystko wydłuża cały proces, dlatego zaczynając serię jesienią będziemy miały pewność, że do lata całkowicie usuniemy niechciane włoski. Tego typu zabieg w klinice wykonujemy laserem Mediostar Next Pro. Urządzenie to ma kilka zalet, które chciałabym podkreślić. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego i wysoce wydajnego systemu chłodzenia zabiegi depilacji są praktycznie bezbolesne. To bardzo ważne dla naszych pacjentek, które często bardzo nieprzyjemnie wspominają zabiegi depilacji innymi urządzeniami. Laser ten łączy w sobie z wygodę i efektywność zabiegu. Głowica depilacyjna pracuje na 2 długościach fali 808 nm i 940 nm. W zależności od fototypu i koloru włosów różny jest procentowy rozkład tych fal w wiązce. Dlatego właśnie laser ten jest bezpieczny nawet dla wyższych fototypów, z jednej strony, i skutecznie depiluje nawet jasne włosy, z drugiej.

Usuwanie zmian trądzikowych

Powstawanie trądziku to z jednej strony problem, który nasila się jesienią (kiedy skóra po okresie letniego wysuszenia zaczyna produkować nadmiar sebum), a z drugiej często potrafi ciągnąć się latami. Jesienią warto zastosować zabiegi laserem w obrębie twarzy, gdyż łatwiej jest w tym czasie chronić skórę przed powstawaniem przebarwień. Laserem Mediostar Next Pro możemy skutecznie leczyć trądzik pospolity oraz różowaty. Podczas zabiegu nie ma nawet konieczności stosowania środka znieczulającego.

Usuwanie przebarwień skórnych

Tego typu zabiegi najczęściej wykonuję właśnie po okresie wakacyjnym. Oprócz skutecznych peelingów, w zależności od wskazań, odpowiednie będą również zabiegi laserowe, które doskonale radzą sobie z trudnymi przebarwieniami. Światło lasera rozgrzewa komórki barwnikowe i uszkadza je. W kolejnym etapie są one naturalnie wydalane z organizmu. Skóra w obszarze zabiegowym ulega złuszczeniu i regeneracji. Po zabiegu przebarwienie zazwyczaj najpierw ciemnieje, ale po kilkunastu dniach znika. Tego typu zabieg wymaga absolutnej ochrony przed słońcem, dlatego i tak po zabiegu niezbędne będzie stosowanie odpowiedniej fotoprotekcji przez 30 dni. Bardzo ważne jest, aby po zabiegu nie wymuszać efektu złuszczania naskórka oraz nie drażnić skóry. Proces regeneracji musi nastąpić samoistnie – wtedy osiągamy najlepsze rezultaty, bez ryzyka powikłań.
Zapraszam do obejrzenia video z zabiegu laserem frakcyjnym CO2 (tutaj).

Fotoodmłazanie

Jest to jeden z tych zabiegów, który skutecznie stymuluje tkanki do przebudowy, rozjaśnia skórę i powoduje, że zmarszczki stają się mniej widoczne. Poprawa kondycji skóry ma miejsce dzięki stymulacji produkcji nowego kolagenu i elastyny, które  są  odpowiedzialne za jej napięcie.  Przeprowadzenie serii zabiegów pozwala skutecznie usunąć płytkie zmarszczki oraz spłycić głębokie. Polecam tego typu zabiegi osobom, które chcą na dłużej zachować skórę w dobrej kondycji, to  świetne rozwiązanie, aby pobudzić skórę do regeneracji i odnowy.

Usuwanie rumienia i naczynek

Przy usuwaniu tego typu zmian energia świetlna pochłaniana jest przez czerwony barwnik – hemoglobinę, prowadząc do obkurczenia się i z biegiem czasu usunięcia naczynka. Aby zlikwidować daną zamianę naczyniową, w zależności od zaawansowania problemu, potrzebujemy od 1 do 3 zabiegów. W klinice przy użyciu lasera Mediostar Next Pro stosuję głowicę vaskularną o długości fali 940 nm, która bardzo skutecznie zamyka naczynka zarówno na twarzy, jak i na nogach. Ten wbrew pozorom prosty zabieg, daje świetne rezultaty estetyczne. Dla Pacjentów ze zmianami naczyniowymi na twarzy lub nogach może okazać się, że przyniósł bardzo dużą zmianę w wyglądzie.