Relacja z XVIII Kongresu

XVIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging dobiegł końca, jak co roku obfitował w wiele ciekawych paneli i dyskusji, naukowych prelekcji i pokazów w praktyce. To wydarzenie, które potrafi inspirować, a ja cieszę się że mogłam być jego częścią także ze strony wykładowcy.

Pracując już ponad 20 lat w branży medycznej miałam okazję uczestniczyć w wielu ciekawych panelach  i wymieniać się swoimi spostrzeżeniami z innymi specjalistami. Praca lekarza to suma doświadczeń, szkoleń i obserwacji. Takimi doświadczeniami miałam przyjemność podzielić się przeprowadzając wykład, którego tematem  były „Łączone techniki liftingu i napięcia skóry twarzy z wykorzystaniem HIFU Ultraskin II i frakcyjnej radiofrekwencji Secret RF”. Dziś więc temat troszkę „od kuchni”, w którym chciałam nieco przybliżyć omawiane zagadnienie. Zaprezentować zalety i charakterystykę zabiegów oraz ich efekty.

Ultraskin II jest zabiegiem wykorzystującym wysokoskoncentrowane fale ultradźwiękowe do  termicznego liftingu skóry. Co niezwykle cenię, urządzenie to  różni się od dostępnych na rynku, dając lekarzowi możliwość regulacji długości linii oraz odległości miedzy punktami zabiegowymi, co zwiększa  skuteczność zabiegu oraz pozwala dobrać parametry do stanu skóry pacjenta. Dobór odpowiedniej częstotliwości skutkuje stymulacją kolagenu lub penetracją tkanki podskórnej pozwalając na lifting, rozbijanie tkanki tłuszczowej czy odmłodzenie skóry. Zogniskowane fale ultradźwiękowe pozwalają  na indukowanie punktów koagulacji m.in. w warstwie SMAS (co przedstawia schemat poniżej), czyli niezwykle głęboko bez naruszania ciągłości naskórka, w wyniku czego mamy do czynienia z natychmiastowym i długo utrzymującym się efektem liftingu. Co więcej, także stymulacja warstw skóry właściwej pozwala na jej głębokie przebudowanie.

HIFUNa schemacie widać głębokość działania poszczególnych technologii, które dobieram w zależności od wskazań.

Z kolei Secret RF to technologia do liftingu skóry, napinania, odmładzania oraz redukcji blizn i rozstępów, poprzez zastosowanie precyzyjnie kontrolowanej energii RF bezpośrednio na różne głębokości skóry, dostarczanej za pomocą minimalnie inwazyjnych mikroigieł. To niezwykle bezpieczny i skuteczny zabieg, bez ryzyka niekontrolowanych uszkodzeń tkanki oraz ze znacznie krótszym okresem rekonwalescencji i mniejszym bólem u pacjenta w porównaniu do zabiegów laserowych.

Secret RF

Ultraskin II

To, jaką technikę wybieram zależy od wskazań, które obserwuje u pacjentów – stan skóry, jej napięcie i gęstość, wiek, poprzednio wykonywane zabiegi oraz to jakie ma oczekiwania dany pacjent względem rezultatów – zawsze dobór ostatecznego zabiegu jest sprawą indywidualną. Poniżej efekty zabiegów, które przeprowadzałam w gabinecie. Z efektami usunięcia zmarszczek i poprawy napięcia skóry.

RF mikroigłowa

RF mikroigłowa
HIFU

HIFU 1

HIFU

HIFU 2