Usta Angeliny Jolie przez wiele kobiet (z resztą nie tylko kobiet…) uważane są za usta idealne. Niestety natura nie zawsze darzy nas hojnie, a co za tym idzie – wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swoich ust. Dowodów nie trzeba szukać daleko – z doświadczenia wiemy, że powiększanie i korekta ust to jedne z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W dzisiejszym wpisie kilka słów o zabiegu oraz efektach jakie możemy osiągnąć przy modelowaniu ust.

Powiększanie czy korygowanie?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego kojarzą się przede wszystkim z powiększaniem ust – a to niejedyne zadanie, jakie mogą spełnić.  Wiele kobiet zgłaszających się do gabinetów medycyny estetycznej wcale nie chce powiększyć ust, a delikatnie je skorygować. Często problemem jest opadający kącik, niesymetryczna warga lub widoczna dysproporcja pomiędzy wargą dolną a górną. Niektóre Pacjentki chcą wyłącznie nawilżenia ust – w tym celu stosowane są delikatne preparaty z nieusieciowanym kwasem hialuronowym, który daje wyłącznie nawilżenie, bez efektu powiększenia. Różne potrzeby wymagają zastosowania różnych preparatów. Do nich wrócimy za moment, a tymczasem zacznijmy od podstaw.

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Zabieg polega na wstrzyknięciu w kontur ust lub w czerwień wargową substancji kwasu hialuronowego. Jest wykonywany za pomocą igły lub specjalnej cienkiej kaniuli, której użycie minimalizuje ryzyko powstawania siniaczków. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której omówione zostają oczekiwania Pacjentki oraz możliwości zabiegu, a także dobierany jest odpowiedni preparat. Po konsultacji na usta nakładana jest maść znieczulająca mająca na celu zmaksymalizowania komfortu zabiegu. Procedura trwa zazwyczaj około 15 minut. Po zabiegu może pojawić się obrzęk (jego nasilenie jest różne) oraz zaczerwienienie. Objawy te ustępują w ciągu kilku dni. Zwykle bezpośrednio po wizycie w gabinecie można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Efekt, w zależności od preparatu, utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Różne preparaty na różne potrzeby

W Estetica Nova pracujemy na różnych preparatach, m.in. na Restylane Kiss, Belotero, Juvederm Volift. I chociaż wszystkie z nich oparte są na kwasie hialuronowym to każdy z nich ma inne właściwości. Pacjentki pokochały efekt, jaki daje Belotero Lips Shape and Contour. Nie bez powodu mówi się, że połączenie tych dwóch preparatów działa jak szminka i konturówka. Dzięki technologii Belotero Liplush usta po zabiegu są znacznie pełniejsze. Pierwszy z preparatów – Belotero Lips Shape – powiększa usta, zwiększając objętość obu warg. Drugi produkt – Belotero Lips Contour – to z kolei sposób na przywrócenie ustom wyraźnego konturu, a tym samym ich odmłodzenie. Ich połączenie zapewnia równomierny wzrost objętości warg, wygładzenie ich powierzchni, uniesienie kącików oraz poprawę symetrii. W przypadku powiększania i korekty kształtu ust doskonale sprawdza się również Juvederm Volift. Preparat ma postać żelu o gładkiej konsystencji umożliwiającego uzyskanie naturalnego wyglądu. Tym, co wyróżnia preparat jest również minimalne ryzyko pojawienia się obrzęku i zasinień oraz dłuższy czasu utrzymywania się efektów zabiegu – nawet do 15 miesięcy. Muszę dodać, że preparat zawsze dobierany jest indywidualnie przez lekarza. Coś, co sprawdziło się u koleżanki, niekoniecznie może przynieść pożądane efekty u nas. Pamiętajmy, o tym wybierając się na zabieg do gabinetu 😊