akcja-regeneracja

Po wakacjach skóra potrzebuje silnej regeneracji i odnowy.  Kosmetyki, nawet najlepiej dobrane, nie poradzą sobie z naprawą letnich uszkodzeń, dlatego  pielęgnację powinno się wspomagać zabiegami w gabinecie medycyny estetycznej. Poniżej zestawienie tych procedur, które pomogą zregenerować skórę po urlopie.

Regeneracja osoczem bogatopłytkowym

W poprawie kondycji skóry doskonale sprawdzą się zabiegi na bazie osocza bogatopłytkowego, które pozyskiwane jest z własnej krwi pacjenta. Procedury te zyskały wielką popularność, gdyż podanie osocza bogatopłytkowego powoduje uwolnienie z płytek krwi białek stymulujących procesy naprawy uszkodzeń, także posłonecznych, poprzez pobudzenie komórek macierzystych do namnażania oraz fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. W konsekwencji skóra ulega regeneracji i odmłodzeniu. Dzięki takiemu zabiegowi następuje poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry oraz wygładzenie i ujednolicenie jej kolorytu. Osocze bogatopłytkowe doskonale sprawdzi się  dla alergików i osób, które cenią sobie naturalne podejście do medycyny estetycznej.

Nawilżanie mezoterapią

Aby zrewitalizować i nawilżyć skórę od środka warto poddać się mezoterapii.  Jest to zabieg, który polega na podawaniu pod skórę, przy pomocy płytkich nakłuć  preparatów na bazie  kwasu hialuronowego lub specjalnych koktajli zawierających aminokwasy i witaminy. Pozwoli on nawilżyć skórę, odwodnioną i zmęczoną wakacyjnym słońcem, dzięki czemu zyska ona sprężystość i jędrność, stanie się bardziej elastyczna oraz poprawi się jej struktura. Dzięki mezoterapii możemy dostarczyć składniki aktywne właśnie tam, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli do głębokich warstw skóry. Zabieg ten stosowany systematycznie pozwoli skutecznie opóźnić procesy starzenia.

Odnowa skóry radiofrekwencją mikroigłową

Scarlet RF łączący jednoczesne działanie dwóch znanych wcześniej procedur – radiofrekwencji i mikronakłuwania. Podczas zabiegu ma miejsce odpowiednie ogrzanie skóry właściwej, które wzbudza procesy regeneracji i przebudowy skóry.  Następuje stymulacja produkcji kolagenu, co bezpośrednio wpływa  na fibroblasty – proces ten zapewnia w przeciągu kilku miesięcy widoczną poprawę wyglądu, gęstości i napięcia skóry. Z kolei mikronakłuwanie poprzez uszkodzenie mechaniczne skóry pobudza dodatkowo procesy naprawcze. Takie połączenie dwóch procedur pozwala osiągać nam doskonałe efekty terapeutyczne. W efekcie cera staje się gładsza, jędrniejsza i jaśniejsza.

Usuwanie przebarwień peelingami

Nieestetyczne przebarwienia, które w okresie letnim stają się bardziej widoczne, są trudnym do leczenia problemem. Jednymi z najbardziej skutecznych metod walki z przebarwieniami są peelingi medyczne. W związku z tym, że przebarwienia mają różną etiologię, melanina może znajdować się na różnym poziomie, zarówno w skórze właściwej, jak i w naskórku, a czasem na obu poziomach należy skonsultować z lekarzem właściwy dobór peelingu. Odpowiednimi zabiegami będą: Perfect Derma Peel, który składa się z zabiegu gabinetowego oraz niezwykle skutecznej kuracji domowej. Już po 3 dniach następuje intensywne złuszczanie, po 7-10 dniach od wykonania peelingu w klinice, podejmujemy kurację dedykowanym kremem, a skóra odzyskuje jednolity koloryt. Dla osób, które nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na intensywne złuszczanie proponuję serię peelingów powierzchownych z wykorzystaniem kwasu ferulowego, łojowego, mlekowego, migdałowego, pirogronowego, salicylowego czy TCA. Bardzo dobre efekty osiągamy łącząc peelingi z mikronakluwaniem Dermapen. Kiedy problem jest bardziej zaawansowany konieczne będą zabiegi laserowe, Q-Switch, Quadrostar Pro Yellow, laser CO2 lub intensywne źródło światła IPL.