Coraz więcej osób poszukuje zabiegów, które mogą być alternatywą dla operacji plastycznych, gdyż z uwagi na tryb życia nie chcą przechodzić kilkudniowego okresu rekonwalescencji. Wtedy zawsze chętnie polecam radiofrekwencję mikroigłową Scarlet, czyli połączenie mikronakłuwania i radiofrekwencj w jednym zabiegu.

Urządzenie Scarlet RF wykorzystuje opatentowany system połączenia fali RF i mikronakłuwania, co daje, co daje rezultaty porównywalne z siłą zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym. Igły wprowadzane są w skórę w sposób niezwykle płynny i praktycznie nieodczuwalny dla pacjenta. Dzięki silnej energii fali tkanki zostają podgrzane, a lekarz wykonujący zabieg ma możliwość pełnej regulacji obszaru działania i głębokości wkłucia. Zabieg powoduje, że skóra zaczyna samodzielnie się regenerować, uruchamia produkcję kolagenu i innych substancji, które już po kilku tygodniach uwidaczniają pierwsze efekty – cera jest gładsza, jędrniejsza i jaśniejsza.

Scarlet RF to zabieg, który ma wiele zastosowań – poprawia jakość i ukrwienie skóry, ujędrniają ją, modeluje owal twarzy, redukuje zmiany barwnikowe, plamy, zmiany potrądzikowe, drobne zmarszczki, blizny i przebarwienia różnego rodzaju. Powoduje również zmniejszenie ilości wydzielanego łoju, co pomaga w leczeniu trądziku. Zabieg stymuluje produkcję kolagenu, wpływając bezpośrednio na fibroblasty, co zapewnia w przeciągu kilku miesięcy widoczną poprawę wyglądu, gęstości i napięcia skóry. To właśnie dlatego nazywany jest liftingiem bezoperacyjnym. O jego precyzji i przewidywalności świadczy fakt, że można wykonać go nawet na ruchomych częściach powiek, okolicach ust i szyi. Z tego powodu cenią go także panowie, którzy chwalą Scarlet RF za małą bolesność i brak długiej rekonwalescencji. Zaczerwienienie po zabiegu znika w przeciągu 1-3 godzin, skóra wraca do normalnego wyglądu, a pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności.

W kolejnych postach opiszę różne zastosowanie Scarlet RF nie tylko na twarz, to zabieg który dobrze sprawdza się także w leczeniu nadpotliwości!