FacetemW ubiegły weekend na workshopie, podczas kongresu Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, miałam okazję zaprezentować zabieg przy użyciu nowego stymulatora tkanek na bazie hydroksyapatytu wapnia – Facetem. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.

Facetem to nowy wypełniacz, który właśnie pojawił się na polskim rynku. Jest bardzo dobrej jakości preparatem hydroksyapatytu wapnia (zawiera 30% hydroksyapatytu), o bardzo jednorodnej konsystencji i doskonałej lepkości. Dla mnie jest to cecha decydująca, ponieważ używam go w zabiegach liftingujących skórę twarzy. Preparat doskonale sprawdza się także np. w zabiegach wypełniania grzbietów dłoni, gdzie poza wypełnieniem bardzo ważne są jego właściwości stymulujące, przedłużające efekty zabiegu. Ma działanie dwufazowe. Co ciekawe, jego unikalna budowa sprawia, że efekty działania zabiegu utrzymują się dłużej niż zazwyczaj – nawet około dwóch lat.
Oczywiście jest to preparat przebadany przez producenta (w tym wypadku koreańskiego). Istnieje wiele publikacji naukowych, które potwierdzają jego bezpieczeństwo. Jest to bardzo ważne, aby produkt, którego używam, i który podaje pacjentowi był całkowicie bezpieczny. Hydroksyapatyt w obrębie twarzy jest dla mnie od zawsze idealnym rozwiązaniem do zabiegów liftingujących. Podaje go w linii jarzmowej oraz w okolicy kąta żuchwy i brody.

W tym przypadku podałam go pacjentce, w wieku 50 lat, która zgłosiła się z problemem utraty jędrności skóry twarzy, sugerując przede wszystkim istnienie nierówności w linii żuchwy tzw. chomiczków.

Wkrótce na stronie kliniki więcej efektów z zabiegów na bazie tego preparatu, zapraszam 🙂

 

2

4b