Trendy w medycynie estetycznej

Lekarze medycyny estetycznej od kilku lat koncentrują się na bezpiecznych zabiegach anti-aging.  Kontynuacja trendu profilaktyki starzenia się oraz naturalnej stymulacji procesów odnowy skóry to kierunek, w jakim stale podąża medycyna estetyczna. Nic w tym dziwnego, pacjentom zależy, aby zabiegi były przede wszystkim skuteczne, ale również aby efekty były naturalne, czasem subtelne. Zabiegi mają często na celu uwydatnienie pewnych cech, a nie spowodowanie efektu sztuczności.

Moje TOP zabiegi to przebadane procedury, które bez obaw stosuję w Klinice. Dziś przedstawiam 3 z nich, kolejne procedury opiszę w następnych wpisach.

REDERMALIZACJA to zabieg, a właściwie grupa zabiegów, bowiem lekarz ma możliwość wyboru miedzy czterema preparatami, które stosuje z zależności od potrzeb skóry. Od Electri, który zalecam jako profilaktykę starzenia i powstawania przebarwień u osób młodych, przez Xela Rederm® 1,1%, Xela Rederm® 1,8% do Xela Rederm® 2,2%, odpowiednio do stosowania w coraz bardziej dojrzałych i wymagających skórach. Preparaty mają niepowtarzalny skład, zawierają poza nieusieciowanym kwasem hialuronowym również kwas bursztynowy. To właśnie podanie kwasu bursztynowego do skóry powoduje skuteczne działanie przeciwzapalne, redukujące istniejące przebarwienia (i co podkreślam) jest profilaktyką przebarwień. Zabiegi wykonane przed ekspozycją na słońce pomogą skutecznie zapobiegać ich powstawaniu.

ULTRASKIN II to urządzenie pracujące w technologii HIFU (High Intensity Focus Ultrasound). Bezpieczny, silny termolifting dla kobiet i mężczyzn potrzebujących poprawy konturu twarzy, okolicy oka, zagęszczenia skóry szyi i praktycznie każdej okolicy ciała. W wielkim skrócie, zabieg polega na wytworzeniu przez skoncentrowane ultradźwięki małych punktów koagulacji, będących mikrouszkodzeniami, które pobudzają naturalne procesy naprawcze w skórze. Rezultatem zabiegu jest wyraźna poprawa kondycji skóry narastająca w ciągu 3 miesięcy po zastosowaniu skoncentrowanych ultradźwięków. Efekt utrzymuje się kilka lat.

METODY APTOS, to grupa procedur liftingujących i stymulujących skórę z zastosowaniem nici z polikaprolaktonu i kwasu polimlekowego.  Wymieniam obie substancje, aby podkreślić różnicę w stosunku do innych nici i bezpieczeństwa ich oddziaływania na skórę poprzez pobudzanie produkcji młodzieńczego kolagenu w ciągu kilku miesięcy pozostawania w skórze.  Szeroka gama nici pozwala na zastosowanie ich zarówno do korekcji owalu twarzy, defektów podbródka czy innych obszarów ciała, jak i do stymulacji delikatnej skóry dolnej powieki.