Zabiegi w gabinecie są obietnicą pięknego wyglądu. A nowoczesne metody przyspieszające regenerację skóry gwarantują szybszy powrót do formy. Współczesna medycyna estetyczna korzysta z najlepszych rozwiązań wspomagających gojenie skóry, jakich? Wyjaśniam w dzisiejszym wpisie.

O tym, że światło jest niezbędne do życia wiedziano już w starożytności, jednak badania naukowe potwierdzające ten fakt wykonano i opublikowano dopiero w XX w. Było to związane z rosnącym zainteresowaniem podbojem kosmosu, gdzie brak światła słonecznego niezwykle źle wpływał zarówno na ludzi, jak i na rośliny. Naświetlanie lampami LED radykalnie zmieniło sytuację, stymulując wzrost roślin i pozytywnie wpływając na organizm ludzki. To nie pierwszy raz, kiedy badania przeprowadzane przez NASA zmieniają standardy postępowania w różnych dziedzinach życia. Coraz bardziej powszechne stało się uzupełnianie terapii medycznych właśnie naświetleniami światłem LED, gdyż wykazuje ono doskonałą skuteczność zarówno w zakresie zabiegów estetycznych, jak i w leczeniu.

Dlaczego zatem nie wykorzystać wiedzy o zwiększeniu przepływu krwi w skórze, a co za tym idzie o zwiększeniu dotlenienia i odżywienia tkanek? Dlaczego, gdy wiemy o pozytywnym wpływie na procesy regeneracji i gojenia tkanek po zabiegach medycznych nie zaproponować pacjentom tej terapii?

Aby światło LED przeniknęło na odpowiednią głębokość skóry i spowodowało przyspieszenie produkcji kolagenu w skórze, muszą być użyte lampy odpowiedniej mocy. Najsilniejszymi na polskim rynku są lampy LED LPL, które wprowadziłam do kliniki Estetica Nova. Standardem w naszej klinice jest naświetlanie LED po liftingu nićmi Aptos czy po zabiegach laserem frakcyjnym. Światło LED dwu- trzykrotnie skraca czas gojenia tkanek oraz doprowadza do eliminacji krwiaczków i obrzęków.  Ze względu na działanie fotobiostymulujące, światło LED jest polecane także jako bardzo naturalna terapia anti-aging. Szczególnie dla pacjentów borykających się z alergiami lub dla tych, którzy po prostu obawiają się inwazyjnych zabiegów medycznych.

Pamiętać należy jednak o tym, że o skuteczności terapii decyduje jakość i odpowiednie parametry sprzętu, jakim dysponuje Klinika. Światło musi mieć odpowiednią moc, aby zapewnić wymaganą skuteczność. Dzięki temu możemy osiągać jeszcze lepsze rezultaty zabiegów, jeszcze szybciej!

Lampa LED, zalety:

  • Przyspieszenie gojenia skóry
  • Bez efektów ubocznych
  • Naturalna terapia anti-aging
  • Działanie antybakteryjne
  • Szybsze usuwanie zasinienia i opuchlizny
  • Zmniejszenie odczuć bólowych po zabiegu
  • Bezpieczna terapia zatwierdzona przez FDA