Jest jeden problem, który łączy większość kobiet. Cellulit. Niezależnie od wskazań wagi. Przypadłość ta może bowiem dotyczyć zarówno bardzo szczupłych kobiet, jak i tych o nieco bardziej kobiecych kształtach. Ale „pomarańczowa skórka”, to niedoskonałość, z którą nie trzeba się godzić. Nowoczesna kosmetologia już dawno znalazła na nią sposoby… W dzisiejszym wpisie przypominam gabinetowe hity modelujące ciało i zwalczające cellulit. Jakie?

Do sezonu bikini pozostało już stosunkowo niewiele czasu. Z problemem cellulitu poradzą sobie dwa sprawdzone hity: zabiegi – Cellactor i Icoone Laser. Nazwy te z pewnością są dobrze znane wszystkim klientkom gabinetów medycyny estetycznej, które od lat doceniają efekty, jakie można przy ich pomocy uzyskać. W dzisiejszym wpisie przypominam, jak działają i na czym polega ich fenomen.

Cellactor

Cellactor to urządzenie wykorzystujące falę uderzeniową, a dokładniej – falę akustyczną. Na skórę nakładany jest żel, a następnie kosmetolog opracowuje  całą dotkniętą cellulitem okolicę specjalną głowicą, ustawiane jest ciśnienie, w zależności od tego jakie jest zaawansowanie cellulitu i jaki obszar leczymy (jeżeli jest więcej tkanki tłuszczowej, możemy pracować większym ciśnieniem, a jeżeli np. pacjentka jest szczupła, to redukujemy to ciśnienie), podczas zabiegu uzyskujemy efekt rozbijania tkanki. Fale powodują uwalnianie substancji aktywnych biologicznie, następuje pobudzenie przepływu krwi we wszystkich warstwach tkanek i ich dotlenienie. Uwalniane są z komórek wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol, które  następnie usuwane są przez naturalne procesy metaboliczne organizmu. Siła fal akustycznych jest również wykorzystywana do drenażu nagromadzonych płynów.  Po serii zabiegów obserwujemy zmniejszenie cellulitu i tkanki tłuszczowej, wyszczuplenie oraz ujędrnienie i napięcie skóry.

Zabieg jest bezbolesny i trwa około 30-40 minut. Najlepsze efekty można osiągnąć przy serii 10-12 zabiegów wykonywanych w odstępie kilku dni.

Icoone Laser

Icoone Laser jest wyjątkowym urządzeniem łączącym technologie masażu podciśnieniowego, zapewniającego wielowymiarową stymulację skóry, światła LED, zwiększającego produkcję kolagenu i elastyny oraz poprawiającego elastyczność skóry, a także lasera diodowego, redukującego zawartość komórek tłuszczowych. To sprzęt idealny dla osób walczących z głęboko zlokalizowaną tkanką tłuszczową trudną do redukcji przy pomocy diety i ćwiczeń fizycznych. Świetnie sprawdza się w usuwaniu cellulitu – podczas wielowymiarowego masażu (rolki poruszają się w czterech kierunkach w połączeniu z oddziaływaniem energii światła LED) dochodzi do redukcji cellulitu, wymodelowania sylwetki oraz poprawy jakości skóry.

Widoczne i długotrwałe rezultaty zapewnia wykonanie 8‐10 zabiegów – w zależności od problemu i jego nasilenia. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny (a nawet przyjemny), dlatego  może być wykonywany nawet codziennie, jeśli jest taka potrzeba.

Icoone Laser jest to niezwykle wszechstronnym urządzeniem, które rozprawi się nie tylko z cellulitem i zalegającą tkanką tłuszczową.  Dzięki zastosowaniu specjalistycznych programów medycznych Icoone zalecamy przy pielęgnacji skóry z bliznami pooperacyjnymi i pooparzeniowymi, przy bólach mięśni, obrzękach, przed i po zabiegach chirurgicznych, a także u osób uprawiających sport w celu przyspieszenia regeneracji organizmu.