O tym czym jest piękno, o harmonii i naturalności w pielęgnacji przeczytacie w rozmowie z wokalistką jazzową Aga Zaryan. Wywiad ten ukazał się w grudniowym wydaniu magazynu Kaleidoscope. Poniżej jego fragment, a całość już niebawem na blogu. Bardzo dziękuję, za tą przemiłą, inspirującą rozmowę.

dr Ewa Rybicka, Aga Zaryan

Czym jest piękno?
Aga Zaryan: W muzyce piękno kojarzy mi się z harmonią, z kompozycją płynącą z serca. A w życiu z naturalnością. Tym, aby czuć się dobrze ze sobą. Z równowagą psychiczną i fizyczną. To jest trudne w dzisiejszym świecie. Większość z nas, ja również, ma z tym problem, żeby tę harmonię w sobie zachować. Tak samo z urodą, łatwo jest skręcić w dziwną alejkę…
Ważne, aby pacjenci w nią nie wkraczali..
Dr Ewa Rybicka:  Często jest narzucana taka właśnie jedna droga, jeden kanon piękna. To wydaje mi się tą ślepą uliczką. Jestem przeciwna tej unifikacji. Od zawsze ludziom towarzyszyły kanony piękna, związane z różnorodnością, a jeżeli mówiliśmy o pięknie to właśnie mówiliśmy o harmonii, która nie zawsze znaczy to samo…
To też wiąże się z zabiegam w gabinecie?
Dr Ewa Rybicka:  Tak. Od lat, w pracy kieruję się dewizą „zdrowego spojrzenia na piękno”, naturalności. Należy zacząć od wzmocnienia skóry i przywrócenia jej zdrowia, a w kolejnych krokach dopiero zaplanować i wykonać zabiegi. Wtedy też uzyskane efekty będą bardziej przewidywalne i spektakularne.
Dlatego też wybrała Pani Estetica Nova?
Aga Zaryan: Tak, wizyty tu to mój azyl, nagroda, moment wyciszenia. To miejsce gdzie czuję się bezpiecznie, a pielęgnacja jest zaplanowana. Moim faworytem jest zabieg laserowy na przebarwienia, z którymi się zmagam oraz profesjonalna pielęgnacja ZO Skin Health by Dr Zein Obagi, która uzupełnia i wzmacnia efekty uzyskane podczas zabiegów. Przez lata bałam się medycyny estetycznej, teraz to się zmieniło, bo widzę, że można inaczej. W naturalny sposób i z szerokim wachlarzem możliwości.
Dr Ewa Rybicka:  Bo to tak jak w muzyce, gdzie mamy wachlarz możliwości: emocji, dźwięków. Tak samo jest w medycynie estetycznej.